lip 28
Domowa biblioteka
Jak zaaranżować domową bibliotekę.

Książki znajdujące sie w domu mówią wiele o jego mieszkańcach. Sugerują,  że jego domownicy odczuwaja głód wiedzy  i pragną poszeżać swoje horyzonty

Pozostaje tylko pytanie gdzie i w jaki sposób przechowywać nasze książki.Wszystko zależy od wielkości naszego zbioru, oraz powierzchni jaką dysponujemy.

Boblioteczka może  stać się elementem dekoracyjnym, który idealnie wpisuje się w wystrój wnetrza. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pokoju tylko na książki, dlatego ważne jest wykorzystanie ścian i montaż półek aż pod sam sufit to dobre zaoszczędzenie kilku metrów.  Dobrą inwestycją będzie zakup drabiny, która umożliwi sięganie publikacji z samej góry , oraz  stanie sie bardzo modnym dodatkiem salonu.

Jeżeli nie mamy zbyt wiele miejsca , idealnym rozwiazaniem są przestrzenie pod schodami . Pomocne mogą okazac sie skośne półki, czy szafki , które pomieszczą niewielkie kolekcje.

Nie można zapomnieć że wiele osób uwielbia czytać przred snem, warto zatem kupić przeszkloną komodę którą można postawić niedaleko łóżka.

Okładki niektórych książek to prawdziwe dzieła sztuki- dlaczego by więć nie wykorzystać ich jako dekoracji, zamiast wieszania na śćianach obrazów. To rozwiązanie swietnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym- wszystkie książki będą pod ręką i łatwo bedzie wprowadzić w nich porządek.