mar 04
IM PROSTSZE MEBLE, TYM WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI


Umeblowanie własnego mieszkania to spore wyzwanie. Nawet nie chodzi o poczucie stylu czy gust, o którym się przecież nie dyskutuje, ale o wybór odpowiednich mebli. Każdy sklep oferuje swój obszerny katalog, który zasypuje nas propozycjami. Niektóre z nich są ciekawe, inne pachną kiczem. Jak wybrać coś, co będzie nie tylko fajne, ale i ponadczasowe?

 

Przy dokonywaniu wyboru najlepiej jest zdecydować się na meble nowoczesne do salonu. Jeśli zależy nam na tym, aby były ponadczasowe, zdecydujmy się na prostą nowoczesność, a nie ekstrawagancję. Wiele designerskich propozycji po roku lub dwóch przestaje być modna, a dodatkowo często okazuje się niepraktycznych. Nowoczesne meble drewniane, które posiadają tradycyjne kształty i rozmiary, a do tego nie są przesadnie zdobione to strzał w dziesiątkę. Sprawdzą się bowiem w każdej aranżacji.

 

Tego typu meble są jak czysta, niezapisana karta. Ich siłą są dodatki. Oczywiście, można postawić na całkowity minimalizm i z nich zrezygnować – wtedy również będą wyglądały ciekawie. Co istotne jednak, w zależności od dodatkowego wyposażenia mogą zmienić się na meble w stylu glamour lub vintage! Okazuje się, że ta sama komoda, ale w różnych aranżacjach wygląda jak zupełnie inny mebel.

 

Tą samą zasadą warto się kierować przy wyborze krzeseł. Nowoczesne krzesła drewniane są nie tylko ładne, ale i solidne. Każdy z nas chce kupować meble, z których będzie można korzystać przez wiele lat, a nie tylko przez kilka miesięcy. Zwróćmy uwagę na materiał, wykorzystany przy obiciach. Powinien być gruby i łatwy w czyszczeniu. Całe krzesło powinno być tak wyprofilowane, aby zapewniało oparcie plecom oraz odcinkowi lędźwiowemu. Taki mebel może być wykorzystywany w biurze, salonie albo w jadalni.

 

Przy urządzaniu własnego kąta, dobrze jest postawić na spójność. Nie muszą być to meble z jednej kolekcji. Może łączyć je materiał, z którego zostały wykonane, linie, wielkość, zdobienia albo kolor. Nowoczesne meble do sypialni powinny w jakiś sposób korespondować z tym, co znajdziemy w salonie i w kuchni. I ponownie – stawiając na prostotę nie straszny nam żaden remont, ani zmiana klimatu wnętrza. Wystarczy wymiana kilku dodatków, może oświetlenia i ze stylu skandynawskiego, tworzymy wnętrze w stylu hamptons albo artdeco. Pamiętajmy jednak o tym, co najważniejsze, czyli o sobie. Powinniśmy czuć się dobrze w otoczeniu, które tworzymy. Meble powinny być praktyczne, wygodne i nie sprawiać problemów podczas sprzątania.